A szenior Balaton Kupa férfi és női csapatok számára kerül kiírásra.
Korhatár: 1975.  augusztus 14. előtt született sportolókból álló csapatok nevezhetnek.

Nevezés:
A részvételre jelentkező csapat a kitöltött Nevezési lapot elküldi Szervezők felé, melyet azok visszaigazolnak. Ezt követően a nevezési díjat a jelentkező csapat átutalással megfizeti, melynek Szervezőkhöz való megérkezése után Szervezők visszaigazolják a nevezés elfogadásának tényét. A résztvevő csapatok száma maximalizálva van, a nevezéseket Szervezők a beérkezések sorrendjében fogadják el.
Nevezési díj: 10.000,-Ft./csapat

Lebonyolítás:
Több csoportban, körmérkőzésekkel, majd a csoportok győztesei egyenes kieséses rendszerben játszanak a Balaton Kupa elnyeréséért. Csoportbeosztások később kerülnek kialakításra.
Minden csapatnak rendelkeznie kell egy-egy fehér (vagy világos) és sötét színű szereléssel.
A rendezvény szabadtéren zajlik, ezért előfordulhat szél vagy eső. Az extrém időjárás kivételével a torna megrendezésre kerül.

Játékszabályok:
A Balaton Kupa mérkőzésein a FIBA és a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének egészpályás kosárlabda játékra vonatkozó szabályai az érvényesek. Játékidő: 2 x 12 perc tiszta játékidő, félidő 2 perc, félidőnként, csapatonként két-két 30 másodperces időkéréssel.

Pálya mérete: 24 x 15 m

Rövidített pálya, szabályszerű méretekkel, büntetővonallal, hárompontos vonallal.

A mérkőzés hivatalos személyei:

2 fő játékvezető, és 2 fős asztalszemélyzet (jegyző és az időmérő).

A dobott pontok értéke:

Minden szabályosan dobott kosár 2 pontot ér, büntető dobás 1 pont, hárompontos vonalon kívülről szerzett kosár 3 pontot ér.

A mérkőzés győztese:

Az a csapat, amelyik a rendes játékidő leteltével több pontot dobott. Döntetlen esetén 2 perc hosszabbítás következik mindaddig, amíg valamelyik csapat nem nyer.

Az a csapat, amelyik a mérkőzés kiírt kezdési időpontjában nincs jelen a pályán 5 játékra kész játékossal, a mérkőzést feladással veszíti el.